Zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego

Dyskopatia szyjna

Dyskopatia szyjna

.. ...Dyskopatia szyjna, czyli zwyrodnienie krążków międzykręgowych szyjnego odcinka kręgosłupa, stanowi około 30% wszystkich dyskopatii. Przyczyną dyskopatii szyjnej jest zaburzenie składu chemicznego krążka, odwodnienie struktury nazywanej jądrem miażdżystym. Objawy dyskopatii szyjnej zależą..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 48

.. ...oczywiście ) mogą świadczyć o zwyrodnieniu kręgosłupa szyjnego, tym bardziej, że na rtg wyszło mi, że mam * pseudokifozę kręgu C * . Cokolwiek to znaczy, to chyba może wpływać na te drętwienia. No zobaczymy co będzie dalej. Narazie zawzięłam się na ten szereg badań i jak tylko Marcin..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 200

.. ...nerwica! Takie objawy daje zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego!!! Gorszy jest przepływ krwi do mózgu, co powoduje zawroty głowy, osłabienie, bezsenność i inne objawy podobne jak przy nerwicy. Niestety lekarze najchętniej wysyłają nas do psychiatry i faszerują lekami psychotropowymi zupełnie..

Czy na pewno to nerwica?

.. ...może być spowodowany zwyrodnieniem odcinka szyjnego kręgosłupa lub też nieprawidłowym, nabytym ułożeniem kręgów szyjnych ( na skutek np. nieprawidłowej, permanentnej pozycji głowy, urazu; złego ułożenia głowy w trakcie snu przez wiele lat ), które uciskając na określone nerwy, czy nawet..

Zwolniona akcja serca, dreszcze, cała się trzęsłam

.. ...miesiąc. Pierwsza diagnoza zwyrodnienie odcinka szyjnego kręgosłupa, wynik prześwietlenia wyklucza diagnozę, następnie ekg, morfologia, ob, cukier, sód, potas itp. wyniki w normie, druga diagnoza tarczyca w środę idę odebrać wyniki. Ciekawa jestem co będzie dalej. to sa tylko wasze..

Mrowienie i drętwienie lewej ręki

.. ...to spowodowane albo zwyrodnieniem kręgosłupa szyjnego ( okolice 5 kręgu szyjnego ) , albo ucisk na splot ramienny np poprzez pierwsze żebro( w przypadku części podobojczykowej splotu ), co powoduje drażnienie nerwów odchodzących od splotu , a są to główne nerwy zaopatrujące kończynę( aż..

Ból i drętwienie szyi po nagłym jej ruchu

.. ...bóle, okazało się że mam zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego i przepuklinę jądra miazdżystego które wywoływały podobne bóle.Na pocieszenie powiem że bol po 2letnim braniu leków minał.Pozdrawiam Witam, Zgadzam się z odpowiedzią Janki, objawy wskazują na zwyrodnienie kręgów kręgosłupa..

Słabe ręce, szczególnie po rannym wstaniu

.. ...ciśnienie,anemia a ja mam zwyrodnienie karku szyjnego i rehabilitant mówi że przez kręgosłup szyjny mogą być bóle i słabość rąk i nóg,zawroty i otumanienie głowy i wogóle wiele innych przypadłości o których nie wspomnę żeby nie wpadł kto w depresję: )Aniu a jeśli chodzi o Ciebie to chyba..

Mrowienia w nogach a kręgosłup

.. ...lędźwiowego, a wykazało zwyrodnienia - zaostrzenia na krawędziach kręgów, skoliozę i hemilumbalizację S1. Odczuwam również lekki ból w lewej części szyi szczególnie gdy przekręcam głowę. Czuje również lekko odrętwiałą skórę głowy z lewej strony, szczególnie jak poruszam głową..