życie

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...z zawałem serca. W chorobie niedokrwiennej serca - S. Rudnicki. Choroba niedokrwienna serca - Leszka Gieca. Nowe życie po zawale - Dolf Kunzel. Choroby serca - Diagnostyka i terapia - M. Gabriel Khan...

Defibrylacja

Defibrylacja

.. ...zabiegiem ratującym życie. Nie potrzebne jest żadne przygotowanie pacjenta do tego zabiegu. Znieczulenie nie jest stosowane bo pacjent zwykle jest nieprzytomny. Wskazania do wykonania defibrylacji. migotanie komór ( VF ) lub częstoskurcz komorowy z niewyczuwalnym tętnem, defibrylacja na..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...wpływ niewydolności na życie pacjenta jest słabo zaznaczony. Jednak w miarę upływu lat niewydolność serca może znacząco wpływać na jakość życia chorego i bardzo pogarsza rokowanie, które staje się zbliżone do stwierdzanego w chorobie nowotworowej. Częstość niewydolności serca wyraźnie..

Paroksetyna (ParoMerc, Paxeratio, Paxtin,Rexetin, Seroxat, Xetanor)

.. ...szarpnięcia się na własne życie. Ryzyko wystąpienia myśli samobójczych jest większe u młodych pacjentów, stąd paroksetyna nie powinna być stosowana u osób do 18 roku życia. Paroksetyny nie należy stosować w czasie trwania ciąży. Po rozpoczęci terapii przez jakiś czas mogą występować..

Reoperacja

Reoperacja

.. ...ciała człowieka. Poszczególne struktury mogą być trudne do zlokalizowania i zidentyfikowania. Wszystko to nie zmienia jednak faktu, że często reoperacja jest zabiegiem konieczny i ratującym choremu życie...

Skuteczne leczenie nadciśnienia możliwe też po 80-tce

.. ...starszym ludziom dłuższe życie lepszej jakości - bez kalectwa i powikłań - podkreślił prof. Gaciong. Wyniki badań HYVET zostały opublikowane na łamach pisma New England Journal of Medicine . Ze statystyk wynika, że na nadciśnienie tętnicze cierpi prawie 30 proc. Polaków, a tylko 12 proc...

Burzliwe związki szkodzą na serce

.. ...zdrowiu niż samotne życie. Negatywne relacje w związku podnoszą ryzyko chorób serca o 34 proc. - donosi Archives of Internal Medicine . Badanie przeprowadzili naukowcy z University College London na przestrzeni 12 lat. Spośród 8,5 tys. osób, które na początku zadeklarowały, że nie mają..

Chirurdzy zszyli pęknięte serce

.. ...uratowała chłopakowi życie. Młody mężczyzna został potrącony na drodze przez forda transita. Chłopak doznał ciężkiego urazu klatki piersiowej. W godzine po przywiezieniu do Centrum, chirurdzy przystąpili do operacji. W trakcie zabiegu okazało się, że u pacjenta w wyniku doznanego urazu..

Pierwsza udana transplantacja serca w Polsce przeprowadzona była 20 lat temu

.. ...To było ogromne przeżycie - i dla mnie, i dla niej. Miała być w końcu pierwszą taką matką w Polsce - mówi profesor. Od tych pionierskich czasów w transplantologii serca znacznie wzrosły szanse powodzenia takich operacji. Krytyczny okres, czyli pierwszy rok po operacji, przeżywa obecnie..

Rajd dla zdrowia pacjentów po przeszczepie serca

.. ...otrzymali szansę na normalne życie i propagować ideę transplantacji. Rowerzyści wjechali w asyście policjantów na motocyklach na Rynek Główny, gdzie odbywały się imprezy V Ogólnopolskich Dni Integracji Zwyciężać Mimo Wszystko , zorganizowanych przez Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko ...

Przeszczepiono serce 9-miesięcznej dziewczynce

.. ...był to zabieg ratujący życie jednej osoby, ale korzystający z organu osoby zmarłej. Aby operacja była możliwa, ktoś musi umrzeć, a jego rodzina zgodzić się na przeszczep - tłumaczył kardiochirurg Roman Przybylski, który wraz z zespołem przeprowadził operację. Jak mówił, głównie z powodu..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...wolniejsze tętno, tym dłuższe życie. Czy tętno może być za niskie? To zależy kiedy i u kogo - w każdym razie problemy takie jak choroba węzła zatokowego - z poważnym obniżeniem tętna - mogą prowadzić do zbyt małego przepływu krwi. Za optymalne uważa się około 60 uderzeń na minutę...

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...dzieciństwie mogą przedłużyć życie i poprawić jego jakość. Na szczęście podobnie jak przyzwyczajamy się do soli, możemy się i odzwyczaić - wystarczy powstrzymać się od solenia przez kilka tygodni. Najważniejszym czynnikiem zagrożenia zgonem w świecie zachodnim jest nadciśnienie tętnicze..

Ciśnienie krwi jest uwarunkowane genetycznie

.. ...wpływ na ryzyko zachorowania na serce. Obecnie trwają badania mające na celu opracowanie leków na stałe aktywujących peptydy natriuretyczne i rozszerzających naczynia krwionośne u chorych na nadciśnienie...

Wszczepienny defibrylator serca

.. ...dużej obawie o własne życie, a jest im odmawiane leczenie sanatoryjne czy rehabilitacyjne. Ponadto u części z nich te urządzenia wywołują dość silny ból i często w poczuciu obawy przed tym bólem. Chcemy jednak powiedzieć pacjentom, że po takim zabiegu mogą żyć normalnie - mówił prof...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...stresowych. Niestety życie tak mi się ułożyło, że każdy dzień to dla mnie stres, ponieważ mam poważne problemy małżeńskie, z którymi sobie nie radzę. Od kilku tygodni znów miewam bóle, kłucia, ucisk, nie mogę czasem złapać tchu, bardzo szybko się męczę, wejście na 1 piętro sprawia mi..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 11

.. ...kogoś kogo kocha sie nad życie. Nie wiem dlaczego ale śadzę, że Grzegorz jest zagubionym człowiekiem, który rozpętał burzę nieświadomie nawet w chwili słabości . Kochani róbmy swoje w sposób jaki dyktuje nam serce i nie przejmujmy sie tym co mówią inni. Panie doktorze liczę , że zastanę..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...niestety takie jest życie więc powinniśmy naprawdę doceniać to kiedy ktoś stara się pomóc nie robiąc przy tym nikomu krzywdy bo niestety takie cos zdarza sie nie za często. Witam.Mam kilka pytań do dr Kowalskiego ( jesli po tym co zaprezentował * etyczny Grzegorz * jeszcze wypada..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 13

.. ...chorobach jest przecież życie towarzyskie, na które tak brak czasu. mam wrażenie ,ze to forum skupia same sympatyczne osoby na poziomie - zaglądam tu z przyjemnoscią - oczywiście głównie dlatego,że bardzo lubię Oskarowe odpowiedzi - wzrusza mnie i rozczula swoją skromnością i dobrocią -..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 2

.. ...czeka cię inne, lepsze życie, ja też się bardzo bałam, a dziś jestem wolna od karetek, bez obaw co przyniesie jutro. O rany jakie to jest fajne Do Marioli: jak się czujesz i co zdziałałaś w klinice w Aninie? uwierz mi, ja się czuję gorzej niż przed zabiegiem...:] Czy Marla i Nov_a..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 3

.. ...ablację??A myli się pani...bo życie innych ludzi zupełnie mnie nie obchodzi.Każdy decyduje o sobie sam i sam później ponosi konsekwencje( mówię tu oczywiście o osobach pełnoletnich i sprawnych umysłowo ). Do Nov_a.Jeżeli piszesz ,że nie obchodzi Cię życie ludzkie ( oczywiście czytałam..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 4

.. ...ablacja uratowała mi życie. Czasem czytam wpisy osób, które narzekają, że pomimo ablacji czują dyskomfort i tu im puka tam stuka i są całe nieszczęśliwe, że ablacja to nie korektor wymazujący chorąbe bez pozostawienia śladu. Ale to jest dokładnie tak jak chory z rakiem kości, któremu..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 10

.. ...skutecznie utrudniają życie te dodatkowe skurcze, w ciagu 1/2 roku znacznie mi się ich liczba zwiększyła. W ciągu roku natomiast musiałam 4 - krotnie zwiększyć dawkę leku. Czyw wiecie coś na temat ablacji przy dod skurczach komorowych? Szukam osób które miały robioną ablację w Szczecinie..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...Zacząłem sięobawiać o swoję życie. Poszłem do lekaża i tu zaczął się kabaret bo jeden powiedział mi abym skończył z paleniem ( niepalięłm ), następny kazał uprawiać jakiś sport ( normalnie wymiękłem ). Zo doktor, to inna planeta. W końcu któregoś razu w pracy złapa mnie atak i trzymał..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...odpowiednio zrujnowały mi życie, portfel itd. Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie GG 12627787. Pozdrawiam życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Witam. PROSZE O POMOC. Czy moze ktos mi powiedziec co oznacza - supraventricular ventricular ectopy - mam zaburzeninia pracy serca. Moje serce..

Echo serca - Str. 15

.. ...występować? jak długo ? całe życie? Dziękuje gorąco za odpowiedz Droga Izabelo!! Proszę o interpretację wyniku badania echa serca. AO:CM:3,1 LA:CM:3,0 IVS:CM:1,1 EDD LV:CM:4,3 PW:CM:0,8 RV:CM:1,9 Mam przyspieszony rytm serca co jest przwdopodobnie efektem astmy oskrzelowej , na którą..

Echo serca - Str. 19

.. ...dobrze. Tata przez całe życie ciężko pracował fizycznie i nie jest w stanie z dnia na dzień wyrzec się wszystkich zajęć. Pewnie to tez mu nie pomaga. Jeszce przed tym nocnym pogorszeniem przez wiele lat tata miał ciśnienie 140 - 16060 - 70. Lekarz rodzinny uznawał to jednak jako normę. A..

Echo serca - Str. 34

.. ...jak?!nie potrafię.Moje życie rodzinne stopniowo lega w gruzach,trzymam się jakos dla mojej córki,bo to moja miłośc,jest najcudowniejsza na świecie.Trochę się rozpisałam: )PS a może ktoś zna z okolic Krakowajakiegoś dobrego psychologa( ale napawdę dobrego bo mam juz dość chodzenia od..

Echo serca - Str. 46

.. ...wręcz uniemozliwiajace życie bigeminie - skurcz po kazdym pobudzeniu prawidłowym. Po badanaich w szpitalu usłyszłaam, ze nie ma sercowych przyczyn mojej arytmii, że raczej wynika z cięzkich przeżyc i emocji. nic nie wiedziałam , że mam jakąkolwiek niedomykalnośc o za wysokim cisnieniu w..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...na wszystkich. Moje życie obecnie to koszmar ta arytmia potrafi znisczyć człowiekowi życie....... Czesc troszke sie przeraziłam tym co przeczytałam na necie dowiedziałam sie ze takie skurcze moga prowadzic do powstawania skrzeplin a one sa odpowiedzialne za rózne zatory az sie..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...strach i panika o własne życie boję sie również też kiedy jadę samochodem a zaczynam to odczuwać albo w pracy bo mam taką gdzie przez 12 godzin jestem sam, Ostatnio byłem u kardiologa a naprawdę jest dobry to zapisał mi Metocard 200 mg i powiedział żebym brał te tabletki, kiedy je..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...sposób ogranicza moje życie. Jest i trzeba się nauczyć z nią żyć. A bóle też są do zniesienia. Hej dzis wykryto u mnie wpw bylem u lekarza sportowego ( milem trenowac pilke nozną ) powiedzial ze to pewnie przez chorobe i zeby się niemartwic poniewaz mam angine nie zbyt mnie to uspokoiło..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...temu,przewróciła moje życie do góry nogami.Nie mam jeszcze 40 - tu lat,a czuję sięjak stojąca nad grobem staruszka.Może ktoś zechce podzielić się ze mną własnymi doświadczeniami? Witam jak miałem 8 lat bylem leczony na nerwicę lękową, cały czas sie bałem, w nocy nie umiałem spać pociłem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...ale czy tak przez całe życie? Pytajcie lekarzy jeśli macie wątpliwości! A jeśli oni je mają to ich zmieniajcie. Tylko, że k...a to wszystko kosztuje. W pięknym kraju żyjemy. Gdybym odprowadzał składkę na pryw. konto to leczyłbym sie w Baden Baden. zdróweczko dani cradle Hej Paweł,mam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 4

.. ...aby opisać całe moje życie wszystko bedzie dobrze wszyscy z tym wygramy .nie ma rzeczy nie mozliwych wystarczy chciec a pokonamy to dziadostwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! witam prawdopodobie ja tez choruje na nerwice mysli natretnych i wspóczuje wszystkim chorym . ta chorobie jest nie miła ...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 5

.. ...i lęk wypełnił moje życie całkowicie.Czynności , które były rutyną i codziennością były czasami nie do pokonania.Nie mogłam wyjść do sklepu bo się dusiłam.Jak już tam doszłam i zrobiłam zakupy stojąc w kolejce do kasy musiałam wszystko zostawiać i jak najszybciej uciekać do domu bo się..