życie po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...z zawałem serca. W chorobie niedokrwiennej serca - S. Rudnicki. Choroba niedokrwienna serca - Leszka Gieca. Nowe życie po zawale - Dolf Kunzel. Choroby serca - Diagnostyka i terapia - M. Gabriel Khan...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...To był jego sposób na życie. Zabił go właśnie wysiłek połączony z niskimi temperaturami :( Nie dochodziłam prawdy, bo sekcja zwłok nic by nie zmieniła wobec faktu, ze odszedł. Zamrł najprawdopodobniej nie z powodu wady zastawkowej ale zawału serca. Nie miał nawet 50 lat. Przykro mi z..

Zawał serca i aktywne życie

.. W poniedzialek 12 lutego podczas jazdy samochodem doznalem silnego bolu w okolicach mostka.Karetka, szpital, jedna z tetnic zatkana w 85%, zawal.We wtorek wykonano balonikowanie i zalozono CYFHER Stent ,stalowa pokryta polimerem rurke .W srode wrocilem do domu i aktywnego zycia ,nie wiem czy powinienem .W..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 9

.. ...podarował mi drugie życie ponieważ tylko on w Polsce zechciał mnie operować F. wyrzutowa lewej komory wynosiła 24%.Operację wykonał na bijącym sercu z obawy że mogło by nie wystartować po operacji.Było OK. przez 7 lat .W ubiegłym roku dopadł mnie trzeci zawał z migotaniem komór i znów..

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...niepalącą przez całe życie. Przed zawałem jako osoba dotknięta łuszczycą ( od 28 roku życia,czyli 25 lat ) podczas systematycznych pobytach w szpitalu mierzono mi ciśnienie średnia 70/130 ( obecnie średnio mierzę, ciśnienie 65/107, puls 65 ) czyli wynik bardzo dobry, jedynym symptomem..

Dodatkowe skurcze - Str. 81

.. ...dbajcie o siebie, bo życie okazuje się być bardzo kruche. Pozdrawiam Danuta Nie straszcie tu nikogo na tym forum zawałami serca od dodatkowych skurczy sie nie dostaje zawału chyba każdy wie z jakiego powodu dostaje sie zawału jest to choroba miażdżycowa.Jak ktoś ma dodatkowe skurcze i..

Drętwienie lewej strony ciała

.. ...jeszcze lewa noga.Moje życie to jeden wielki koszmar... Asiu bardzo dobrze Cię rozumiem , ja od dwóch lat cierpię na nerwicę serca . Byłam u 3 kardiologów ( każdy potwierdzał że jestem zdrowa )miałam setki EKG , 3xUSG serca, badanie wysiłkowe , dno oka itd......i nic wszystko ok . Ja..

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...zasugerować, w końcu chodzi o życie bardzo bliskiej mi osoby. Może jest ktoś, kto pomoże mi Ją uratować? Jestem załamany i nie wiem co robić. moja babcia miala dusznosci i rozwolnienie i ogolnie objawy choroby serca. byla u lekarza rodzinnego pare razy a on ja leczyl na zoladek...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 17

.. ...ma.Dodam jeszcze, że całe życie paliła papierosy i nadal pali prawie paczkę dziennie, ale ona nic sobie nie z tego nie robi,po prostu nie przejmuje się i ją serce nie boli.Jej sytuacja jest jeszcze cieższa, bo w wieku 50 lat miała zawał i oprócz tych zastawek ma jeszcze jakieś..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...uniemozliwiają normalne życie to jest OK. Tzn na tyle OK na ile pozwala ci w miarę normalnie funkcjonować nerwica. Póki co masz moratorium na zawał i wylew na conajmniej parędziesiąt lat - zapewniam. Dla zainteresowanych, znlazlem dobry artykuł dotyczący nerwicy: Czym jest nerwica? W..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 49

.. ...przecież jedni palą całe życie i ani na serce nie umierają ani na raka, jedni piją i też mają serce zdrowe, jedni nie wyleczą choroby i nic im nie będzie, a inni dostaną zawału. Kurcze po prostu te kołotania są nieprzyjemne i człowiek automatycznie się denerwuje i łatwo każdemu mówić, że..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 105

.. ...strachem. Ale jak się życie zawali to człowiek sam nie wie jak sobie pomóc.A newrica napewno w takich sytuacjach nie pomaga. Oj, nie nie. Pozdrawiam wszystkich! Do Ania79 Ja biorę ten lek w ciaży i nawet ginekolog powiedział, że mogę go spokojnie brać. Jest to lek homeopatyczny, więc..

Zawał serca u 18-latka?

.. ...głowy spływało ze mnie życie..nawet nie czułam bicia serca( coś jakby zatrzymany kadr )...zaczęło mi eirować przed oczyma, było mi duszno, czułam silnyucisk w okolicy mostka - a przy tym paniczny strach..w uszach gwizd..i nagle przyjaciółka załapała że coś ze mną nie tak..kazała mi..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...codziennie ratuję ludziom życie : ) bo nie potrafię nie przekazywać tej wiedzy, skoro wiem jaka jest cenna. mój tesć półtorej tyg temu miał operacje wycięcie jelita grubego, po kilku dniach sprawa skomplikowała się, coś stało się z jelitem cienkim, tata jak mówia lekarze chciał..

Powikłania zawału serca, kompresoterapia

.. ...się zastanów, bo na oddziale nie bedzie netu i ściągawek. Będziesz odpowiadał za życie ludzkie. Czasem będa decydować minuty. Warto się troche wysilić i pouczyć, a nie czekać na mannę ( wiedzę ) z nieba...

Moja przygoda z zawałem serca cz. V

.. ...mam kolejną szanse na życie. Kolejny raz los był dla mnie łaskawy. Zanim opuściłem gościnny szpital czekała mnie rozmowa z jednym z lekarzy kardiologów na temat mojego zdrowia. Rozmowa była dość poważna, dotyczyła operacji bypassów. Nie bardzo wiedziałem o co chodzi ale mogłem się..

Dwa zawały serca u 23-latka

.. ...wydarzeń ledwo bije :( Jego życie jest zagrożone. Czy takim przypadku przeszczep jest nadzieją? Proszę o poradę. hej ona cos tu swirujesz 2 zawaly w tak mlodym wieku nie strasz innych. A po co miałabym * świrować * ? Proszę o pomoc w postaci odpowiedzi na moje pytanie. ONA - przeraziłam..

Błąd w diagnozie? niewykryty zawałserca

.. ...Najgorsze jest to, że nasze życie w momencie choroby zależy od lekarzy, a teraz niestety widać, że czekają tylko na kasę - nie ważne jest życie człowieka, ważne są tylko pieniądze! p.s przeczytaj sobie * śmierć po bajpasach * ..to ja pisałam.. Niestety... Moja mamusia nie doczekala juz..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą

.. ...wpłynie znacząco na moje życie, prawdopodobnie był to jednorazowy wypadek: ) Jeżeli masz jakieś wątpliwości to zgłoś się do lekarza, profilaktyka nie zaszkodzi: ) Nie chce straszyć, ale to że człowiek jest zdrowy nie oznacza że nie może mieć zawału w młodym wieku. zawałowiec musiałeś to..

Nieoperacyjny tętniak aorty brzusznej

.. ...zdarzenia.Przecież chodzi o życie.A witaminy swoją drogą... Ja też mam tętniaka aorty brzusznej,lekarze też stwierdzili że nie można go operować bo mam za słabe serce, jestem po rozleglym zawale serca EF - 20%. Przy znieczuleniu miejscowym wstawili mi stentgrafta i jest narazie wszystko..

Życie intymne po zawale serca i pomostowaniu

.. ...radzą sobie z tym problemem zresztą sildenafil bywa używany prównież przy leczeniu innych chorób układu krążenia Z przypadku znajomego wiem że w takim przypadku można prowadzić dalej udane życie intymne..

Życie po rozległym zawale serca

.. ...jakie bedzie jego dalsze życie, Ile lat jeszcze będzie żył jeśli będzie przestrzegał wszystkich zasad dla osób po zawale. Mój Tatuś miał pierwszy zawał - rozległy powikłany wstrząsem kardiogennym w lutym 2005, a w sierpniu 2008 roku zmarł. Bardzo dbał o siebie. Po pierwszym dużym,..

Zawał serca, czy naprawdę jestem na to za młoda?

.. ...sercowego to bolesne przeżycie - zapytaj mamę. Cóż, pewnie dostaniesz górę leków: nie daj się zbyć jakąś badziewną statyną - najlepsza jest atorwastatyna - działa najsilniej i skutecznie. Ok 75% lekarzy na swiecie stosuje tą substancję, tylko 25% simvastatynę - w Polsce jest akurat..

Częstoskurcz nadkomorowy i ablacja

.. ...zapewne kompletnie moje życie by się zawaliło! Czy ktoś zna dr Fuglewicza i czy ktoś w Was miał zabieg przeprowadzany przez niego? Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny i z góry dziekuję! Pozdrawiam! Ablacja to zabieg wykonywany w pracowni elektrofizjologii, którego celem jest usunięcie..

Wyniki echa serca po zawale

.. ...110/70. W trakcie badania na szczycie wysiłu nieznaczne uniesienie ST w bliźnie pozawałowej. Proszę o objaśnienie w jakiej kondycji jest moje serce i czy czy mam szansę na normalne życie. Z góry dziękuję...

Beta-blokery. Czekam na Wasze opinie.

.. ...jakie wprowadzi się w życie leków nie trzeba będzie brać. Musisz popatrzeć na te sprawy z tej strony. Poza ryzyko nagłej śmierci sercowej jest większe u pacjentów po ostrym zawale lub ciężkich chorobach serca które biorą i odstawiają ciężkie blokery takie jak Amiodaron. A wszystkich..

Koronografia.

.. ...jest to zabieg ratujący życie. Jeśli nie masz mocno zatkanych naczyń tonie domagaj się baypassów. Byłam w szpitalu po zawale z osobami po baypassach, czuły sie różnie,ciągle brały leki przeciwbólowe i opowiadały, że to jest ciężka operacja, bardziej ryzykowna niż stent i PTCA. Jeśli..

Przechodzony zawał serca

.. ...nie stanie bo inaczej życie byłoby bez sensu. pozdrawiam @EWKA A kto powiedział ze wisi w powietrzu ? Przecież to że profilaktyka przeciwzawałowa ma też swoje negatywne strony nie powinien być już dla Ciebie żadną tajemnicą !!! Gdyby było inaczej to takie leki jak Plavix można by było..

Przechodzony zawał serca - Str. 2

.. ...że dzieci mają swoje życie i nie możesz od nich wymagać aby siedziały przy Tobie kilka godzin dziennie. Pewnie robiłyby to gdybyś tego faktycznie wymagała. Czytając Twój post odnoszę wrażenie ze jesteś troszkę podenerwowana tą całą sytuacją. Staraj się tym tak nie przejmować, może to Ty..

Powtórna koronografia i stenty

.. ...pozytywnie nastawieni na życie i tak trzymać. Pozdrawiam Wiesław T. Krzysztof .2003 miałem zawał dolnej części serca .corenografia +balonik .Wszystko o,k. 2007 06 - corenografia+sten 3 - 5[16]golego.jak dotąd prawie wszystko o.k jestem na rencie inwal.aktualnie biorę leki 1,PLAVIX 75 -..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca

.. ...na w miare normalne życie od czterech lat mam trzy stendy . życzę zdrowia kochany ,po pierwsze już od jutra zacznij stosowac dietę obniżającą cholesterol.Napisz,,Jak obniżyc cholesterol * * i tam masz tabelke co wolno jesc,a czego nie wolno jesc.Przeczytaj artykuł,,cholesterol i..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca - Str. 2

.. ...niejednemu człowiekowi życie . Widziałem ich szybkie polecenia ,decyzje , pośpiech w działaniu , a wszystko po to , aby uratować kolejne życie człowiekowi. Jak widać , są lekarze których praca jest ich pasją , a nie obowiązkiem. Jakiś czas po wyjściu ze szpitala , lekarz ten dzwonił do..

Może ktoś podpowie co mi jest? - Str. 2

.. ...właściwie przez ,,całe życie,,.Jestem osobą bardzo wrażliwą wszystkim się przejmuję a to niestety nie wpływa dobrze na psychikę.Mam problem( a kto ich nie ma ) to serca wariuje i objawy jak przy zawale i do tego jeszcze u mnie menopauza( ok. 6 lat ).Kilkanaście lat temu z takimi objawami..