żyły tętnice

Ablacja

.. ...wcześniej znieczulane do żyły lub tętnicy udowej. Następnie igła jest wyciągana a w jej miejscu pozostaje plastikowa elastyczna koszulka. Przez koszulkę wprowadzana jest elektroda - odbywa się to pod kontrolą obrazu RTG ( rentgenowski obraz naczyń pacjenta obserwowany na monitorze. Po..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...uzyskiwany jest z tętnicy lub żyły udowej. Przetoki, których nie da się zamknąć nieoperacyjnie wymagają zabiegu kardiochirurgicznego. U pacjentów z nieprawidłowym odejściem tętnicy wieńcowej sytuacja jest podobna. Leczenia wymagają pacjenci z udokumentowanym epizodem niedokrwienia..

Diagnostyczne cewnikowanie serca

.. ...wkłucia do tętnicy i żyły udowej. Z dostępu dotętniczego wykonuje się cewnikowanie lewej połowy serca. Po wprowadzeniu do lewej komory cewnika, podaje się przez niego środek cieniujący. Umożliwia to obejrzenie anatomii serca i dużych naczyń, ocenić zaawansowanie zastawkowych wad serca,..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...zapewnienie dostępu do żyły; kontrola oddechu, tętna i ciśnienia tętniczego; ECHO serca i zdjęcie rentgenowskie - poszerzenie śródpiersia; tomografia komputerowa stosowanie leków przeciwbólowych ( narkotyczne leki przeciwbólowe ); odstawienie leków przeciwkrzepliwych; obniżenie ciśnienia..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...spływem krwi z łożyska żyły głównej dolnej; w badaniu przedmiotowym czasami stwierdza się tętno paradoksalne; ściszenie lub całkowity brak tonów serca w osłuchiwaniu; spadek ciśnienia tętnicza z bardzo niską amplitudą skurcz/rozkurcz. Odchylenia obserwowane w badaniach dodatkowych. W..

Krążenie hiperkinetyczne

.. ...żylnych ( połączenie żyły i tętnicy bez pośrednictwa naczyń włosowatych ). Fizjologicznym przykładem stanu, w którym istnienie krążenie hiperkinetycznego nie jest sygnałem alarmowym, jest ciąża. Aby krążenie hiperkinetyczne mogło spełniać swoją wyrównawczą funkcję, mięsień sercowy musi..

Krążenie w życiu płodowym

Krążenie w życiu płodowym

.. ...zamknięcia się otworu owalnego i przewodu tętniczego. Krew zaczyna przepływać zgodnie ze znanym schematem: żyły - prawy przedsionek - prawa komora - krążenie płucne - lewy przedsionek - lewa komora - tętnice..

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (zakrzepica żył głębokich)

.. ...obwód aż do zamknięcia żyły, może także wydłużać się i przechodzić do sąsiednich naczyń. Może wreszcie oderwać się od ściany i z prądem krwi przedostać się do naczyń płucnych ( zator tętnicy płucnej ). Jeśli w trakcie choroby skrzeplina znacznie ogranicza przepływ przez zmieniona żyłę,..

Biopsja mięśnia sercowego (biopsja serca)

Biopsja mięśnia sercowego (biopsja serca)

.. ...metodą przezskórną. Drogą żyły lub tętnicy, w zależności od tego, czy materiał ma być pobrany odpowiednio z prawej czy z lewej komory serca, wprowadza się specjalny cewnik. Umożliwia to pobranie kilku wycinków, standardowo 5 - 7 wycinków o objętości 1 - 3 mm sześciennego. Pobrane wycinki..

Nadciśnienie wtórne

.. ...w postaci zakrzepicy żyły nerkowej. W późniejszym wieku nadciśnienie naczynionerkowe jest zwykle związane z dysplazja naczyniowo mięśniową tętnicy nerkowej. Inną wrodzoną przyczyną nadciśnienia tętniczego dzieci jest kaorktacja aorty – wrodzona wada polegająca na zwężeniu tętnicy..

Trudniejsze leczenie kobiet na choroby krążenia

.. ...zmian miażdżycowych - żyły. Dlatego zabrzańscy chirurdzy szeroko stosują do tego ich własne naczynia tętnicze. Aby możliwie ograniczać konieczność szpitalnego leczenia osób już cierpiących na choroby wieńcowe, specjaliści z ŚCCS prowadzą w Zabrzu cykliczne akcje edukacyjne. W ramach..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 16

.. ...organiźmie masz naczynia - żyły i tętnice o różnych średnicach, ale te najdrobniejsze - cieniuteńkie - bardzo łatwo przytkać - a ich zadaniem jest umozliwienie przepływu krwi. we krwi są zawieszone elementy morfotyczne - czerwone, białe ciałka krwi i płytki. i chociaż są one bardzo małe..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 16

.. ...będą wprowadzane przez żyły, a nie tętnice, to może pójść coś nie tak. Życzę Ci z całęgo serca, żeby tym razem się powiodło!!! No to do 21 maja juz niedługo: ) napisze jak poszło. Może będzie dobrze;;] okej ja rozumiem i zazdroszcę tym, co moga mieć więcej ablacji.Ja niestety nie mogę...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 692

.. ...od spoczynkowego, bo żyły i tętnice są bardziej drożne w pozycji stojącej co przyśpiesza i polepsza przepływ krwi. ale to powinna być na prawdę różnica nie wielka, jeżeli jest powyżej 15 uderzeń a w ciśnieniu podwyższa sie o 15 do 20 to już jest zbyt duża różnica. jaankeer ale powinno..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...wcześniej znieczulane do żyły lub tętnicy udowej. Następnie igła jest wyciągana a w jej miejscu pozostaje plastikowa elastyczna koszulka. Przez koszulkę wprowadzana jest elektroda - odbywa się to pod kontrolą obrazu RTG ( rentgenowski obraz naczyń pacjenta obserwowany na monitorze. Po..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...wcześniej znieczulane ) do żyły lub tętnicy udowej.Następnie igła jest wyciągana a w jej miejscu pozostaje plastikowa elastyczna koszulka.Przez koszulkę wprowadzana jest elektroda – odbywa się to pod kontrolą obrazu RTG ( rentgenowski obraz naczyń pacjenta obserwowany na..

Wszędzie czuję puls! już nie mogę!

.. ...szczupła wtedy wszystkie żyły tętnice sie uwidaczniaja i mozna wyczuć puls gdziekolwiek. Kiedys tez sie tak nakrecałem jak mi tętnice na skroni widac i kiedy to widzialem bylem przerazony co wiazalo sie z przyspieszonym tętnem a to prowadzilo do takiego uwidocznienia tejże tetnicy..

Chelatacja na niedrożne tętnice?

.. ...niektórzy to wykorzystują, pewnie w przekonaniu, że pieniądze osobie w takim stanie to właściwie nie są już potrzebne. Dlatego ja wolę zrobić to sam.Chociaż dziurawienie żyły do przyjemności nie należy...

Tętniak aorty piersiowej - Str. 9

.. ...miał zakładane sztuczne żyły w Warszawie.Obecnie przebywa w szpitalu w Lublinie.Doktorzy twierdzą,żeby go nie operować bo jest duże ryzyko.Prosze o pomoc - jakieś namiary do specjalistów. Witajcie, Mój mąż ma tętniaka aorty wstępującej - 6,7 - i zastawkę dwupłatkową.Mamy już przybliżony..

Tętniak w przegrodzie przedsionkowej z podejrzeniem przecieku

.. ...miarę normalnie z tym żyły. A przy okazji, twój post przypomniał mi, że czas udać się na kontrolne echo. pozdrawiam serdecznie Słowo tętniak brzmi grożnie,ale w przypadku tętniaka PMP jest to stosunkowo lagodne rozpoznanie. Jesli nie ma duzego przecieku, cech przeciążenia prawego serca..

Powiększenie łuku aorty

.. ...aorty wstępującej do żyły podobojczykowej( jak się nie mylę;P ) i to mi powoduje nadciśnienie tętnicze ale tylko na prawej ręce( co jest trochę dziwne ). Od ponad 10 lat jeźdżę na badania i konsultacje kontrolne do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz leczę się od urodzenia w..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 3

.. ...były juz oprowane i pzreżyły mam nadzieję ze ja również przeżyję: ) pozdrawiam Jestem juz po wszystkich przygotowaniach do operacji wymiany aorty. Moja aorta jest 5.9 cm i i odnoga do lewego ramienia tez sie powieksza. Czeka mnie nie lada gratka. Mam wielka nadzieje ze przetrwam zabieg,..

Ablacja na ulicy Długiej w Poznaniu

.. ...Poniżyński.Miałam poszerzane żyły tętnicze.Wtedy jeszcze ablacja nie była znana,więc pozostawili mi zespół WPW,który miałam ablowany w zeszłym roku w grudniu,ale w Katowicach.Ale sentyment do szpitala poznańskiego pozostał do dzisiaj.Pozdrawiam i życzę udanego zabiegu. Marleno ja dopiero..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...zatoki żylnej - wada żyły głównej dolnej - anamalie zatoki wieńcowej. Drożny otwór owalny dokładnie biorąc nie jest to ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Może występowac nawet u 25% małych dzieci. Do fizjologicznego przecieku między przedsionkami nie dochodzi, jesli nie ma..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 15

.. ...miejsca, czułem jak mi żyły w głowie pulsowały... Później zacząłem się bać, że mam tętniaka, chociaż bólu głowy praktycznie nie miałem... Czuję się od kilku dni do niczego... Dostałem takiego tiku nerwowego, że dotykam cały czas głowy i głaskam się po niej od czoła aż do potylicy....

3 tydzień po operacji by-passy we Wrocławiu

.. ...co ciekawe pobierali żyły z obu nóg i na tą chwilę nie wiem czy zastosowano tętnicę piersiową - czym to może być spowodowane że aż tak go pocieli? teraz tata jest już 3 dobę po operacji, na początku było bardzo ciężko, ból nie do opisania ale jest coraz lepiej. Od dziś jest już na..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej - Str. 2

.. ...miał zakładane sztuczne żyły w Warszawie.Obecnie przebywa w szpitalu w Lublinie.Doktorzy twierdzą,żeby go nie operować bo jest duże ryzyko.Prosze o pomoc - jakieś namiary do specjalistów. kryspina06 mój tato miał w Lublinie wprowadzany stent jako zabezpieczenie tętniaka aorty brzusznej..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 2

.. ...cholesterol spowrotem zapcha żyły ( tętnice? ) czy też nie nie wiem jak to wygląda procentowo ale lekarz ojemu tacie powiedział, że jeżeli się o siebie nie dba, to w ciągu 5 lat u 30% ludzi problem wraca dieta jest bardzo ważna, stres wazny ale akurat nie ma zbytniego wpływu na..

Tętnica biodrowa niedrożna

.. ...stentów, czyli poszerzenie żyły. Jest to zabieg niebolesny ale po zabiegu trzeba leżeć ok. 14 godzin.Ale później jaka ulga w chodzeniu. Ja jeszcze po tym zabiegu wzięłam 24 wlewy chelatacji i jest już 2 lata jak mam spokój. Teraz przymierzam się wziąć chelatację przypominającą aby nie..

Tętniak aorty brzusznej???

.. ...kształcie klepsydry.19 lat temu miał zakładane sztuczne żyły.Obecnie przebywa w szpitalu w Lublinie.Doktorzy twierdzą,żeby go nie operowac bo jest duże ryzyko. Prosze o pomoc - jakieś namiary do specjalistów...

ECHO serca.

.. ...żylnych ( połączenie żyły i tętnicy bez pośrednictwa naczyń włosowatych ). Fizjologicznym przykładem stanu, w którym istnienie krążenie hiperkinetycznego nie jest sygnałem alarmowym, jest ciąża. Aby krążenie hiperkinetyczne mogło spełniać swoją wyrównawczą funkcję, mięsień sercowy musi..